Hlavná stránka  

 
Univerziáda 2015
26.01.2015

 27. svetová zimná univerziÁda

Na športovej nástenke už od októbra visí pozvánka na túto veľkú slávnosť pre našich žiakov. Tešili sa veľmi dlho, až na koniec sa im sen splnil.

Tí, čo boli, neľutujú. Už po 10 – 15 minútach cesty obdivovali s úžasom končiare Vysokých Tatier. Nehovoriac o tom, keď sme prišli na Štrbské Pleso, nikto z nich tu ešte nebol, takže obdivovali všetko.

Stúpajúc ku skokanským mostíkom sme postretávali množstvo usmiatych ľudí, športovcov, organizátorov. Zdravili sme každého, všetci sa usmiali a odpovedali. To je na týchto akciách to najhlavnejšie, vyjadriť jeden druhému úctu, uznanie a poďakovanie...

         Od 9.00 hod. okolo jazera už prebiehali tréningy bežcov, súťaž začínala až o 10.00 hod. Až tu sme si uvedomovali, koľko síl a námahy vydajú a robia to s úsmevom.

Z diaľky sme to pozorovali a rýchlo sme utekali k mostíkom na tréning skokanov, išli sme celkom blízko k dojazdu, aby videli tie „velikánske“ lyže, na ktorých skáču.

Po tréningoch bola prestávka, tak sme sa boli odfotiť pod olympijským ohňom, kde sme si vysvetľovali posolstvo ohňa, počúvali so záujmom...

Všetko sme stihli: aj zohriať sa v kolibe, vidieť súťažné skoky, štafety, najesť sa, pofotiť sa so športovcami , zatancovať si vedľa Domu Štrby (prezentačný stan).

Boli sme radi, že akcia nám dobre dopadla, že žiaci chcú ísť aj na budúce. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

Viera Krajčová